Jdi na obsah Jdi na menu
 


Linhart dostal za incident s fanynkami pokutu

1. 8. 2009

Johny Linhart dostal od vedení týmu pokutu 1000 dolarů (18 tisíc korun) za konflikt s fanoušky svého týmu ZD Hospoddáři. Představitelům týmu především vadilo, že skupinu nespokojených fanynek a hráčů na dokopné pokousal a kradl jim alkoholické nápoje.

"Podporujeme naše hráče ve vztahu s fanoušky, ať už se jedná o návštěvy hospod, charitativní akce či plácnutí rukama po gólu. Ale hráči by se neměli nikdy dopustit něčeho, ať už by pro to měli jakýkoli důvod, co by fanoušky povzbudilo k nenávisti k týmu," uvedl zástupce kapitána Honza Blín.


Čtvrtstoletí starý Linhart se dostal do konfliktu s tvrdým jádrem fanoušků ZDH, které si říká Krupka gang. Ti mu mají za zlé, že pokousal  minimálně 4 lidi, několika dalším kradl pití a na jiné útočil slovně. Po sérii pokřiků a bučení se o poločase Linhart vydal ke skupině nejhlasitějších fanynek a vyzýval je, ať si s ním jdou popovídat na hřiště. Jedna z nich, konkrétně Čupina již přelézala ochrané oplocení, ale Žvejk si s ní promluvil a zabránil jí v inzultaci.

Kontroverze pokračovaly i ve druhém poločase. Když karlovarský brankář šel za branku pro míč hned před sektorem Krupka gangu, otočil se na fanynky, naznačil jim, ať mlčí, potřásl rameny a poslal jim polibek. Dalekým výhozem pak našel Žvejka a ten  vyrovnal na konečných 6:6

"Kdyby se Johny choval v neděli jinak, bučení a pokřikování by pravděpodobně skončilo o poločase. Nemáme pocit, že by zpochybňování jeho přístupu k našemu týmu překročilo nepřijatelnou hranici, ale je jasné, že Johny to cítí jinak," uvedla skupina Krupka gang ve čtvrtek na svém webu.

Sám futsalista podle všeho své naštvané reakce na chování fanoušků nelitoval. "Já si hraju svou hru. I když je to pro některé lidi málo, dokud je to dostatečně dobré pro mě a můj tým, na ničem jiném nezáleží," uvedl Linhart.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář