Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview 2. kola: ZD Hospoddáři vs. Domina

7. 9. 2008

Po odstoupení KFC Děloš Bomberoš bude mít náš tým totiž premiéru až ve 2. kole soutěže proti týmu Domina. Stejně jako většina hráčů našeho týmu se i náš protivník skládá ze studentů UJEPu - od ekonomů počínaje a geografy konče.

Tým Dominy v 1. kole těsně zvítězil 8:7 nad dalším nováčkem soutěže HC Slovan Garda. Výkonem našeho zvláštního pozorovatele zaujal hráč Horník, který vstřelil čtyři branky. Naše obrana je ovšem zkušená a pevná, takže tento hráč si proti nám jistě ani neškrtne. Naopak naši útočníci se v posledních dnech těší mimořádné formě (zejména Zlatopramen hráčům chutná).

Náš tým musí hned v prvním zápase počítat absence. Prvním hráčem, který bohužel nebude moci nastoupit, je tvůrce hry Alexej Nikolajevič Untilov. Tohoto při těle hrajícího špílmachra bohužel zasáhly učící povinnosti. Hráč sice věděl již nějakou dobu, že bude mít 10. září zkoušku, ale učit se na ní musí den předem... Naši funkcionáři nejdříve věnovali velkou dávku času a úsilí, aby tohoto talentovaného hráče přetáhli z moldavského velkoklubu Šerif Tiraspol, “profesionalita” se hráče se ovšem potvrdila již v první příležitosti....  Chlapec to tak v budoucnu bude mít velmi těžké, aby získal zpět svojí pozici v týmu... Dalšími absentéry budou hráči, kteří mají vzdálenější bydliště a k týmu se připojí až v průběhu sezony, kdy budou ubytováni na koleji. Naštěstí se nám podařilo získat ještě několik velkých jmen do našeho týmu.

Několik našich hráčů bude mít v nohách těžké zápasy z víkendových klání velkého fotbalu. Za zmínku jistě stojí utkání 2. třídy okresu Ústí nad Labem mezi FKA Velké Chvojno a Trmicemi B. V tomoto utkání nastoupil na levém kraji obrany náš vůdce a kapitán Jirka Čermák. K výsledku 4:4 přispěl skvělým výkonem, kdy ani jedna z inkasovaných branek mimořádně nepadla na jeho vrub. Po utkání byl dokonce pochválen místními pochlebovači.. Michal "Koště" Kögler nastoupil na hřišti Unionu Děčín za svůj tým Jiskra Modrá k utkání 2. kola dorostu v okrese Děčín. Zda se mu dařilo jako v minulém kole nemáme informace. Další hráč Honza "Piňda" Blín byl divákem utkání krajského přeboru mezi domácím Proboštovem a Neštěmicemi, kde se snažil pro náš výběr získat řadu kvalitních posil...

Předzápasový rozhovor nejmenovaného internetového portálu (vFotbal.cz – poznámka) s trenérem týmu Jiřím Čermákem:

Jak speciálně se vaši svěřenci připravují na úterní zápas? Zvolili jsme individuální přípravu. Jelikož pro většinu z nás ještě nezačal nový školní ročník, tak se nemůžeme připravovat pohromadě, ale věřím že naši hráči jsou profesionálové  se vším všudy a přípravu na tento zápas nezanedbají. Navíc většina našich hráčů, mě nevyjímaje, hraje velký fotbal na vysoké úrovni, takže by o přípravu neměla být nouze.

Co soudíte o síle vašeho protivníka? Soupeř bude jistě nabuzený z prvního utkání, ve kterém porazil svého protivníka  8:7. Stejně jako náš tým, byl i tento klub nováčkem soutěže. Takže nemůžeme dělat nějaké závěry o sílách soupeřů...

Jaký je zdravotní stav vašich hráčů? Žádné informace o nějakých zdravotních problémech, které by měli oslabit náš tým, jsem zatím neslyšel. Je pravda, že někteří z našich hráčů mají lehčí zdravotní problémy, ale ty by jim naštěstí neměly bránit v tom, aby v úterý mohli nastoupit. Samozřejmě do utkání scházejí ještě dva dny, takže se může cokoli změnit. Zejména se obávám alkoholové opojení některých svěřenců...

S jakým výsledkem byste byl spokojen? Bude to naše první utkání. Neznáme sílu soupeře a ani naší, protože jsme se v průběhu přípravy nikdy nesešli v plném počtu. Bude nám chybět několik hráčů, takže bych byl i s bodem spokojený. Bude to náš první zápas, takže chceme do sezony vstoupit co nejlépe a získat tak sebevědomí do dalších zápasů.

Jakou očekáváte na zápase kulisu? Doufám, že si pár našich fanoušků najde cestu na toto utkání. Očekávám, že s přibývajícími zápasy bude počet fanoušků na naše zápasy pouze vzrůstat. Hlavně ještě nezačala škola a hráči, kteří budou největšími taháky pro fanoušky, budou bohužel chybět.

Kolik piv jste slíbil vašim svěřencům v případě výhry? (smích) Po zápase si může každý vypít kolik chce, když si to pak zaplatí. V tomhle ohledu hráče hlídat nebudu. Ale že bych hráče motivoval pivem se říct nedá. Hoši si musí nalézt motivaci sami v sobě, jedině tak dosáhneme úspěchu.

A jak si náš tým vedu u odborníků sázkových kanceláří?

Bookmakeři sázkové kanceláře Tipsport mírně favorizují našeho soupeře, kdy na jeho výhru vypsali kurz 1.89, oproti kurzu 2.25 na náš výběr. Podobně vidí šance obou týmů také společnost Fortuna. U zahraničních odborníků, kteří úternímu zápasu věnují mimořádnou pozornost, si ovšem lépe vede náš výběr, na který si můžete vsadit v kurzu 1.75. Na remízu je u všech třech společností jednotný kurz - 3.25.