Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kostelníci 7:6 ZD Hospoddáři (6:4)

6. 12. 2008

Nejpotupnější zápas naší historie jsme odehráli v pátečních večerních hodinách v hale na Setuze proti Kostelníkům. Před utkání jsme tradičně hýřili vtipem a optimismem. Ani dodatečná nominace sudího „paznechta“ Doubravy nám nezkazila náladu. Piňda s Čermim si před zápasem tradičně zašli na 1 pivo. V jejich oblíbené nálevně „Kmotr“ bohužel změnili pivní sortiment z 100 a 120  na Regenta. Piňda to pivo pil poprvé v životě a nechutnalo mu. Čermi s jím již nějaké zkušenosti měl, jeho lahvovou variantu při jedné z příležitostí již pil. Čermi, Piňda a Honza Linhart zvolili netradiční dopravu na utkání. Místo cesty autem s Chóťou zvolili romantickou procházku pod nebem plným hvězd. Tuto idylku zkazil pouze Čermi, který potřeboval na záchod a nedokázal to již vydržet. Ve vší slušnosti to nepustil z mostu, jak mu navrhoval Piňda, ale ještě před mostem. Kde na něj koukali lidé projíždějící tudy městskou hromadnou dopravou. Cestou přibrali na parkovišti Luckyho s Chóťou. Cestou očistcem by se dala nazvat cesta kolem Setuzy. Kdo pořádně nezná Alexe, tak tolik smradu nezažije za celý život. Gegis za námi dorazil až v místě konání utkání, Mrňus dorazil až do šatny a Žvejk v průběhu prvního poločasu.

 

Začátek utkání byl na jedničku. Po lehkém oťukávání soupeře jsme začali směle útočit. Mrňus přihrál před prázdnou branku Chóťovi a ten vstřelil svojí první branku v soutěži, když nepočítáme pohár. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Mrňus opět přihrával, tentokráte Čermimu a ten svojí „kuchlo“ střelou zvýšil na 2:0. To byl náš poslední krásný okamžik v tomto utkání. O chvíli později ze závaru před brankou soupeř snížil. Čermi střelu ještě málem vykopl skluzem. Ale jak znám sudího Doubravu, tak by to ocenil faulem na míč. Z příštích čtyř soupeřových střel padly 4 branky. Největší zbraní soupeře byly daleké výhozy brankáře až téměř k naší brance. Z jednoho takového hodu se soupeř uvolnil, přeš našeho největšího hráče a skóroval. Ze stavu 0:2 to bylo 5:2. Piňda byl oceněn žlutou kartou za špatné střídání, kdy mu volal Žvejk. Na rozdíl dvou branek snižoval opět Čermi. Mrňus mu přihrál do prostoru pravého křídla a lehce tečovaná střela skončila v síti. O chvíli později byl Mrňus faulován ve výhodné střelecké pozici. Soupeř jeho pád ocenil nadávkami do simulantů. Ze standartky se mu však bohužel povedlo nastřelit pouze břevno. Před zraky rozhodčího Doubravy spadl Čermi na zem. Soupeř mu šlápl na ruku a břicho. Bylo to oceněno tím, že to je Čermiho chyba, protože ležel na zemi. Ještě teď mám šlinc na ruce a otisk podrážky na břiše. Ještě nám byla dopřána jedna branka do poločasu. Piňda přihrál Mrňusovi a ten snížil na rozdíl jediné branky. O chvíli později pronikal Mrňus po levém křídle, ale soupeř ho nevybíravě sestřelil ze zadu a byl za to oceněn červenou kartou. Přišla naše první přesilovka. Ve hře byl již i Žvejk. Mrňus ze standartní situace bohužel branku nevstřelil. Soupeř stále hrající ve 3 se dostal k naší brance, ale Piňdův skluz mu zabránil ve střele. Jenže sudí Doubrava pískl pokutový kop, který byl bohužel úspěšný. První poločas tedy skončil 6:4 v náš neprospěch.

 

 Do druhého poločasu jsme šli se zbožním přáním otočit výsledek a vstřelit co nejrychleji branku. Bohužel soupeř vytvořil před svojí brankou takřka neproniknutelné pole a do naší obrany pronikal pouze rychlé protiútoky. Při jednom z našich útoků přihrával Piňda Mrňusovi a ten vstřelil svojí druhou branku v zápase a snížil na rozdíl jediné branky. Jenže před naší brankou jsme si počínali poněkud tvrději a byla z toho standartní situace. Z té soupeř nastřelil pouze Čermiho, ale odražený míč si našel cestu opět k soupeři a ten ho poslal do sítě. Naše střely většinou končily na tyčích branky. Při jedné akci přihrával Žvejk (mohutně se o asistenci hlásící) Chóťovi a ten se nemýlil a snížil na rozdíl jediné branky. Tady si vzal soupeř oddechový čas, do konce utkání zbývalo ještě 10 minut. Po chvilce dostal soupeř možnost pokutového kopu po 6 našich faulech. Šanci nevyužil a střelec branku přestřelil. Některé fauly byly úsměvné. Třeba Čermi spadnul u soupeřovo branky na zem a jak seděl, tak kopl do míče. Sudí Doubrava to pískl jako faul. Proč by někdo dělal skluz u soupeřovi brány? Odpověď na tuto otázku mi zůstane navždy utajena. Žvejkův faul u naší brány ani sudí neviděl, k odpískání se odhodlal pouze díky kulhání hráče. Bohužel ze závěrečného tlaku jsme dokázali nastřelit pouze několik tyčí. Mrňousův let přes golmana vypadal strašně, ale jen Milan ví, jak to bylo. Z této standartky bylo bohužel pouze opět břevno. Konec utkání přinesl uznání obou stran, že rozhodčí byl slušně řečeno pako. Bohužel jsme prohráli 7:6 se soupeřem, které je třetí od konce.

Odpoledne nebo zítra to dopíšu...

Kostelníci - ZD HOSPODDÁŘI   7:6 (6:4)

Branky:  Čermák 2, Hanzlík 2, Chotětický 2

Rozhodčí: Doubrava... 1 žlutá pro Piňdu a červená pro soupeře. Utkání přihlíželo 8 fanoušků (3 naši).

Sestava Hospoddářů: Linhart- Čermák, Blín, Vápeník, Chotětický - Kuzma, Kögler Hanzlík

Statistiky – Mrňus 2+3, Čermi 2+0, Chóťa 2+0, Piňda 0+2, Žvejk 0+1

Nejlepší hráč - Mrňus

                       

 

Náhledy fotografií ze složky 14. kolo: Kostelnící - ZD Hospoddáři

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Příšera

(Pinďa, 9. 12. 2008 21:32)

Naštěstí jsem z obliga, v hale už jsem nešel :-D Myslím že Milan tam scháněl záchod...

Žvejku

(Čermi, 9. 12. 2008 16:50)

O tomhle zrovna ne, ale diky za informaci. Schovam si ji pro stryčka příhodu. Ve čtvrtek nám o tom budeš muset vyprávět. Pinďo ty starý prase.

příšera

(žvejk, 9. 12. 2008 15:26)

Vy se bavíte o tom hajzlu, kde jsem objevil něco neuvěřitelného, něco z říše zvířat, takovej pestro barevnej mix, kterej na mě i chvilkama mluvil? No FUJ!!! Už nikdy víc, už to nejez Pinďo. Se nedivím, že si tolik fauloval :D

Piňdo

(Čermi, 8. 12. 2008 18:47)

Já sem si řikal, co si na tom hajzlu dělal, tak dlouho. Málem sem ti sněd to jídlo.

Oběd

(Piňda, 8. 12. 2008 16:55)

sem se posr... už před zápasem, tím to nebude...

Piňdo

(Čermi, 8. 12. 2008 16:46)

Nesmíš jíst tolik koprový polívky a buchtiček se šodo. Hlavně to pak nezapíjej pivem.

Rada...

(Piňda, 8. 12. 2008 16:40)

lepší živospráva!

Hoši

(Čermi, 8. 12. 2008 15:33)

Asi to nedopíšu. Nechci být moc kritický, ze slušnosti to nechám takhle. K zápasu se může každý vyjádřit, co si myslí, že bylo špatně. Jen řekněte vaše návrhy na zlepšení herního projevu.....

Redaktor

(Pinďa, 8. 12. 2008 12:09)

si nenapsal jaký odpoledne to dopíšeš...

příhra

(žvejk, 6. 12. 2008 14:02)

děkuji Ti, oh mocný webmastře